Saturday Dec 18, 2021

[S03E04] Milda Kukulskienė. Apie antrojo vaiko gimimą ir nuovargį tėvystėje

Kviečiu klausyti pašnekesio su psichologe, dviejų mergaičių mama, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autore Milda Kukulskiene. Su Milda kalbamės jau ne pirmą kartą, 2020 metų pavasarį esame įrašę pokalbį apie tai, kaip padėti sau siaučiant pandemijai, kuri į mūsų gyvenimą atnešė tiek daug nerimo ir chaoso. Jį rasite ČIA.

Šįkart Mildą pakviečiau pakalbėti apie antro vaiko atsiradimą šeimoje ir nuovargį tėvystėje, kuris, kaip sako Milda, auginant vaikus yra visiškai normalus. Normalu kasdien vakare jaustis pavargusia mama ar tėčiu, nes gyvenimas su vaikais yra labai intensyvus. Vis dėlto, yra tam tikri momentai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį ir ieškoti pagalbos.

Man labai norėjosi pokalbio su Milda ne tik kaip su psichologe, bet – ir netgi labiau – kaip su dviejų vaikų mama. Ji dalinosi, kada jai buvo sudėtingiausias etapas augant dukrytėms, kurioms šiuo metu yra 6,5 ir 4,5 metų, kuo skyrėsi pirmo ir antro vaiko laukimas, lūkesčiai ir realybė, vaikų santykiai ir pykčiai bei kaip juos sprendžia savo šeimoje, kada stipriausiai smogia mamiškas kaltės jausmas, kas labiausiai nustebino ir ko išmokė pačios intensyviausios motinystės patirtys.

Prieš kviečiant klausyti pokalbio pasinaudosiu besibaigiančių metų proga ir padėkosiu visiems, kurie remiate tinklalaidę, kurie parašote, pasidalinate įspūdžiais perklausę pokalbius, kurie rekomenduojate juos kitiems – jaučiuosi labai dėkinga ir tikrai tai vertinu. Kartais viena palaikymo žinutė paskatina nesustoti ir kurti toliau. Todėl nuoširdžiai dėkoju ir linkiu jūsų šeimoms šviesių, jaukių Šv. Kalėdų ir viltingos naujų metų pradžios. Tegul jie atneša daugiau ramybės, pasitikėjimo, dėkingumo ir pastabumo geriems, gražiems dalykams, o sunkumai ir iššūkiai stiprina.

Šio pokalbio atspirties taškas man buvo Mildos įrašas Instagram'e, kurį paskaitysiu šio pokalbio pristatymo pabaigoje.

Kitas pokalbis bus skirtas tik rėmėjams Patreon‘e arba Contribee, tad kviečiu jungtis į rėmėjų būrį, jei norisi daugiau pokalbių.

Šį pokalbį remia pirmieji Lietuvoje pradėję ir jau septynerius metus Kaune riešutų kremus ir becukres chalvas gaminantys „Sviestas sviestuotas“, kurių nuolat galima rasti ir mūsų šeimos virtuvės spintelėje. Visada švieži, klasikinių skonių kremai ir originalios riešutų interpretacijos, net 12 skirtingų rūšių. Puikus pasirinkimas šeimoms, nuo pačio mažiausio iki didžiausio, kiekvienam, ieškančiam natūralaus ir maistingo užkandžio.

Už nuotrauką dėkoju Evgeniai Levin.

Kalbėkime, mamos.
Marija

Comments (0)

To leave or reply to comments, please download free Podbean or

No Comments

Visos teisės saugumos. Perpublikuoti informaciją be kūrėjų sutikimo griežtai draudžiama.

Podcast Powered By Podbean

Version: 20230822